Pátrání po pohřešovaných osobách – taktické cvičení Obora

Ve středu 28. 9. 2016 se členové naší skupiny zúčastnili taktického cvičení na téma „Pátrání po pohřešovaných osobách“, které se konalo mezi obcemi Obora a Dobříč. V prvním sektoru byla nasazena rojnice tvořená z jednotek JSDH okrsků Hromnice, Plasy, Dolany a Dobříč. Druhý sektor byl připraven pro záchranné psy. S námi se akce zúčastnili ještě psovodi SDH Zbůch. Na prohledání terénu o rozloze 120 tisíc m2 byla nasazena Míša s Voodym, zbytek týmu zajišťoval poskytnutí první pomoci a transport zraněných. Nalezeny byly dvě osoby, následně byl terén doprohledán bez dalšího nálezu a práce ukončena. Rojnice také nalezla a ošetřila všechny pohřešované a zraněné osoby a dopravila je do bezpečí.

Akce byla z našeho pohledu velmi povedená, přinesla nám i organizátorům nové poznatky a zkušenosti a doufáme, že i spolupráci do budoucna.

Fotogalerie: