Taktické cvičení – Pátrání po ztracených osobách Hadačka

Ve dnech 2. – 3. 11. 2013 uspořádala Kynologická skupina SDH Horní Bříza cvičení záchranných psů specializovaných na plošné a sutinové vyhledávání pohřešovaných osob. Cvičení se odehrálo v lesích v blízkosti bývalého vojenského prostoru a v areálu bývalé cihelny na severním Plzeňsku a bylo zaměřeno mj. na vzájemnou spolupráci mezi psovody a základními složkami IZS ČR, kterou bylo možné vyzkoušet v předem připravených modelových situacích (pohřešované osoby v lesním porostu, výbuch v areálu cihelny). Pro účastníky cvičení byl připraven mj. základní kurz první pomoci.

Děkujeme všem, bez kterých by tato akce nemohla proběhnout: Městu Horní Bříza za finanční podporu a majitelům objektů za přístup do terénů, ve kterých se mohlo cvičení odehrát. Dále bychom chtěli poděkovat všem zúčastněným kynologům, hasičům, zdravotníkům, figurantům a všem, kteří se podíleli na pomoci při cvičení a technickém zabezpečení celé akce. Velké díky patří také naší „mateřské organizaci“ – SDH Horní Bříza, která celou akci zaštítila, poskytla nám zázemí a skvěle se postarala o naše prázdné žaludky :o)

Fotografie z druhého dne cvičení naleznete zde:

http://kynologove-sdhhornibriza.rajce.idnes.cz/

Článek v médiích naleznete zde:

http://plzensky.denik.cz/…/psi-zachranari-trenovali-hledani…